Eurovíkendy

Individuální zájezdy - FAQ

CK Metropolis Agency neprodává zájezdy jiných cestovních kanceláří, ani nemá smluvní prodejce. Je pro nás velmi důležité mít přímý kontakt s každým klientem, abychom mu mohli vytvořit speciální nabídku dle jeho potřeb.

Pro koho jsou naše zájezdy nejvhodnější?

Našim typickým zákazníkem je klient, který má rád kvalitu spojenou s individualitou, a nerad cestuje skupinově, tedy jako "účastník zájezdu". Nutností není perfektní znalost angličtiny nebo jiného světového jazyka, neboť pracovníci leteckých společností, transferoví pracovníci i personál hotelů se denně setkávají s klienty mnoha národností s různými jazykovými znalostmi a jsou připraveni pomoci s jakoukoli situací. V případě urgentní nouzové situace, kdy není řešení problému na místě možné, je Vám vždy k dispozici nouzová telefonní linka naší cestovní kanceláře. Na této lince Vám pomůžeme s řešením vážných situací, které nelze řešit na místě s odpovědným personálem (viz užitečné informace, které najdete v sekci Dokumenty). Naše velké zkušenosti s cestováním umožňují se vcítit do myšlení našich klientů. Samozřejmostí je Pojištění záruky pro případ úpadku cestovní kanceláře - všechny naše zájezdy jsou tedy pojištěny.

Zákonné informace k zájezdu najdete v sekci Dokumenty - http://metropolisagency.cz/media/informace_k_zajezdu.pdf.

Jak připravujeme naše nabídky a z čeho u nás můžete vybírat?

Letecká doprava
Většina klientů nerada létá charterovými lety, proto nabízíme lety pouze na pravidelných linkách. Spolupracujeme s většinou leteckých společností a nabídneme Vám výběr letů, cestovních tříd a služeb na palubě podle Vašich preferencí a dle nabídky dopravce. Na vybraných letištích máme k dispozici také business salonky při odletu nebo přestupu.

Rozmyslete si proto prosím základní požadavky, tedy zejména kolik budete mít zavazadel, zda budete chtít seating v letadle (rezervace vybraných míst - např. comfort seats u nouzových východů či v přední části kabiny nebo máte rádi jistotu vašeho oblíbeného sedadla u okénka nebo naopak v uličce), požadavky na občerstvení za letu apod.

Vždy doporučujeme online odbavení na webu operujícího dopravce. Někteří dopravci mohou mít odbavení na letišti zpoplatněno. Pokud od Vás budeme mít včas všechny potřebné údaje, které dopravce požaduje (např. údaje o cestovních dokladech), tak rádi zajistíme online odbavení a zašleme Vám palubní vstupenky, které si pouze vytisknete.

Důležité praktické informace a rady před odletem najdete v sekci Dokumenty - http://www.metropolisagency.cz/lety.

Ubytování
Chceme Vám nabídnout jen to nejlepší. Pečlivě pro Vás vybíráme nejlepší hotely od střední kategorie až po ty luxusní, s kladnými hodnoceními (mimo nabídek economy a basic vždy obvykle minimálně 4 body z 5) a výhodným poměrem cena/kvalita. Jsme nejen autorizovanými prodejci většiny hotelových řetězců, ale spolupracujeme také s vybranými světovými cestovními kancelářemi, pro jejichž vážené hosty připravují hoteliéři ty nejlepší pokoje. Samozřejmostí je nabídka všech druhů pokojů a suit, které má vybraný hotel v nabídce, včetně typu executive s nadstandardními službami, často s bezplatným vstupem do privátního executive lounge, oddělenými bazény s lehátky a dalšími službami.

Ceny za ubytování jsou uváděny za osobu a pobyt v dvoulůžkovém pokoji a jsou podmíněny dostupností dle konkrétní obsazenosti hotelu v uvedených obdobích. V ceně nemusí být obsažena městská/místní pobytová taxa, která se platí přímo v hotelu. Jednolůžkové a třílůžkové pokoje, přistýlky pro dospělé, snídaně, prodloužení pobytu, případně ostatní termíny jsou vždy na vyžádání. Vouchery jsou vydávány na konkrétní jména hostů a konkrétní rezervovaný termín a jsou neměnné a nevratné. 

Výběru hotelů věnujeme velkou pozornost, ale každý klient má jiné představy a priority, proto doporučujeme při výběru ubytování vždy použít recenze a hodnocení z různých zdrojů, abyste si vybrali ubytování přesně podle Vašich představ. Máte svůj oblíbený hotel? Neváhejte nám to sdělit.

Důležité praktické informace a rady před odletem najdete v sekci Dokumenty - http://www.metropolisagency.cz/ubytovani.

Transfery, půjčovny automobilů
V hlavních turistických oblastech nabízíme úspornou variantu sdílených transferů našich partnerských cestovních kanceláří do/z hotelu s pravidelnými odjezdy během celého dne každých zpravidla max. 60-90 minut se zastávkami i u jiných hotelů. Po příletu jen kontaktujete místního zástupce nebo jeho kancelář na letišti, kde se potvrdíte Váš přílet a bude Vám oznámeno kde najdete Váš autobus (může být i minibus mikrobus nebo osobní automobil).

Nechcete čekat a jet přímo do hotelu? Pak je pro Vás určena služba Privátních tranferů. Na cílovém letišti bude čekat místní zástupce s cedulkou s Vaším jménem, který Vás odveze privátním transferem bez dalšího čekání a zdržování přímo do hotelu. Ve vybraných destinacích provozují naši transferoví partneři přímo kancelář na letišti, kde bude čekat Váš řidič. 

Jinou variantou transferu a plné flexibility po celou dobu pobytu je zapůjčení automobilu. Spolupracujeme s většinou místních i nadnárodních autopůjčoven a připravíme Vám na letišti automobil dle Vašeho přání. Podmínkou vyzvednutí je kromě osobních dokladů (cestovní doklad a řidičský průkaz), také platná kreditní (nikoli debetní) karta na jméno řidiče.

Důležité praktické informace a rady před odletem najdete v sekci Dokumenty - http://www.metropolisagency.cz/transfery.

Výlety, aktivity
Máme pro Vás připravenu ve spolupráci s místními partnery nabídku výletů, poznávacích okruhů, vstupenek a jiných aktivit, které lze zakoupit současně se zájezdem nebo je možné výběr aktivity a termínu zvolit až na místě - ve Vašem hotelu kontaktujte přímo přepážku concierge či recepci, kde Vám rádi pomohou s výběrem i objednáním.

Ve všem záleží jen na Vašich přáních a Vaší volbě, celou dovolenou připravíme přímo podle Vašich představ, samozřejmě včetně různých oblíbených pobytových kombinací, abyste dovolenou netrávili na jediném místě (varianty město + moře, moře + moře apod.). Těšíme se na Váš e-mail nebo zavolání!